Strona zablokowana w google pozycjonowanie

Czy Twoja strona jest zablokowana w Google?

Dlaczego muszę to sprawdzić?

Jeśli Twoja strona jest zablokowana (a czasami nawet przypadkowo to się stanie) to stracisz cały ruch z wyszukiwarki Google na Twoją stronę. Dodatkowo po pewnym czasie wszystkie Twoje dotychczasowe pozycje w wyszukiwarce dla pozycjonowanych fraz spadną. W efekcie nikt nie trafi na Twoją stronę z wyszukiwarki (stracisz wielu potencjalnych klientów). Aby profesjonalnie pozycjonować strony trzeba sprawdzić to co poniżej

Czasami prosty błąd powoduje, że Twoja strona internetowa w ogóle nie jest widoczna w wyszukiwarce Google.

Sprawdź w 30 sekund czy Twoja strona nie jest zablokowana.

1. Jeśli wejdziesz na stronę google.pl i wpiszesz tam komendę „site:twojastrona.pl” i na liście wyników wyszukiwania znajdzie się Twoja strona to wszystko jest dobrze.

2. Jeśli masz stronę stworzoną na platformie WordPress to sprawdź pewną rzecz. Zaloguj się do Panelu administracyjnego. Wejdź w zakładkę „USTAWIENIA”/”CZYTANIE” i sprawdź czy na pewno masz odznaczoną opcję „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny”.

3. Jeśli strona jest zablokowana dla robotów wyszukiwarek to w źródle strony zobaczysz kod HTML: „<META NAME=”ROBOTS” CONTENT=”NOINDEX, NOFOLLOW”>”. Jeśli wszystko jest dobrze to takiego kodu nie będziesz widział.

Jak zobaczyć źródło strony? Wejdź na swoją stronę www, kliknij prawym przyciskiem myszy na opcję „pokaż źródło strony” a następnie wyszukaj frazy np. „noindex”. Jeśli jej nie znajdziesz to wszystko jest dobrze.

Zobacz wideo, gdzie krok po kroku sprawdzisz czy nie blokujesz swojej strony dla robotów internetowych.

Dlaczego w ogóle ktoś blokuje dostęp do strony dla Google?

Przyczyn może być kilka. Np. jeśli jesteś na etapie budowy strony i jest ona już widoczna pod domeną internetową a nie chcesz żeby użytkownicy na nią jeszcze trafiali, to tymczasowo możesz zablokować dostęp do strony dla wyszukiwarek.

Zdarza się niestety też tak, że czasami firmy, które przestają pozycjonować stronę internetową klienta specjalnie blokują dostęp dla Google’a żeby pozycje byłego klienta w wyszukiwarce szybko spadły. Jeśli w ostatnim czasie rezygnowałeś z usług firmy pozycjonerskiej to dla pewności sprawdź to co jest opisane wyżej.

Co dalej

To jest podstawa przy rozpoczęciu pozycjonowania strony www. Jeśli witryna nie jest zablokowana to można ją zacząć skutecznie pozycjonować.

Chcesz dowiedzieć się więcej jak skutecznie pozycjonować stronę? Wejdź na stronę www.grupam40.pl i skontaktuj się z nami.

3 myśli na temat “Czy Twoja strona jest zablokowana w Google?

    1. W każdym CMSie inaczej to wygląda. Najprościej zobaczyć źródło strony i sprawdzić czy nie ma gdzieś „noindex”. Należ to również zrobić na stronie twojadomena.pl/robots.txt gdyż tam też może być blokada. Bardziej technicznie może być też blokada w pliku .htaccess.

      Zapraszamy do kontaktu, możemy wszystko dokładnie sprawdzić.

Dodaj komentarz