FRIS

Jak FRIS pomógł nam poprawić komunikację w zespole?

Czy zastanawiałeś się jakim typem myślenia posługujesz się na co dzień? Jesteś zawodnikiem, partnerem, wizjonerem czy może badaczem? My już to wiemy! Teraz jesteśmy całkowicie świadomi naszego potencjału i nie zawahamy się go użyć!

Nowoczesne standardy

„Zatrudnimy młodą, energiczną osobę z 5-letnim doświadczeniem”. Podobne oferty pracy spędzają sen z powiek wszystkim świeżo upieczonym absolwentom szkół wyższych. Na szczęście pracodawcy coraz częściej odchodzą od takiego nastawienia. Obecnie rekruterzy stawiają większy nacisk na kompetencje miękkie. Trudno odmówić im słuszności. W końcu każdy może sprawnie stać się wykwalifikowanym specjalistą jeśli tylko ma odpowiednie predyspozycje. Jak sprawdzić kandydat spełni nasze oczekiwania? Doskonałym narzędziem jest FRIS.

Czym jest FRIS?

Po rozwinięciu skrótu FRIS otrzymujemy Fakty, Relacje, Idee, Struktury. Wskazane elementy odnoszą się do wartości, które mogą stanowić podstawę stylu myślenia. Ten z kolei jest niczym innym jak ścieżką, którą obieramy dążąc do założonego celu. Dlaczego wiedza na ten temat jest tak istotna? Nasze mechanizmy myślowe decydują o tym w jakiej pracy możemy być produktywni i jednocześnie odczuwać satysfakcję. Na tej podstawie można skutecznie podzielić zadania pomiędzy członkami zespołu.

FRIS dla M40

Nasze naturalne predyspozycje odkryliśmy przy fachowej pomocy Proup Solutions. Pierwszym krokiem było rozwiązanie testu psychologicznego. Kilkadziesiąt pytań dotyczących zachowań w hipotetycznych sytuacjach umożliwiło ustalenie priorytetów każdego z nas. Po uzyskaniu wyników przyszedł czas na warsztaty. Zmierzyliśmy się z szeregiem kreatywnych zadań, które pogłębiły naszą świadomość dotyczącą omawianych zagadnień.

Całe szkolenie okazało się strzałem w dziesiątkę. Możliwość lepszego poznania samego siebie stanowiła zaledwie początek atrakcji. Ciekawym doświadczeniem było zwrócenie uwagi na różnorodność naszego zespołu. Przekonaliśmy się, że mamy już wszystko czego potrzebujemy. Pozostaje nam tylko wyciągnąć wnioski i ruszać dalej.

Dodaj komentarz