Jak wypromować salon kosmetyczny w internecie?

Z pewnością takie pytanie zadaje sobie niejedna kosmetyczka lub kosmetolog. Rynek branży beauty rozwija się bardzo szybko, a chętnych na usługi nie brakuje. Jak zatem przebić się ze swoją ofertą w gąszczu nowych salonów, które rosną jak grzyby po deszczu.

W poniższym artykule postaramy się przekazać najważniejsze porady, które pozwolą Tobie zrozumieć, jak wygląda nowoczesny e-marketing w branży kosmetycznej. Jeżeli chcesz otrzymać pełny pakiet wiedzy, zachęcamy do pobrania darmowego -> Ebooka

Darmowy Ebook

Czym jest pozycjonowanie i dlaczego jest tak ważne w promocji swoich usług w internecie?

Żyjemy w dobie komputerów i smart fonów. Naszym największym przyjacielem stała się wyszukiwarka Google, która podsuwa nam pod nos wszystkie poszukiwane informacje. Niezależnie od przedmiotu poszukiwań, nasz tok postępowania za każdym razem będzie podobny.  Zarówno planując zakup nowych butów, jak i rozglądając się za najbliższym salonem kosmetycznym –  naturalnym odruchem będzie próba znalezienia odpowiedzi w internecie. Wychodzisz z założenia, że strona internetowa wystarczy, aby klient odszukał Cię w sieci? Zwróć jednak uwagę na POZYCJĘ Twojej strony w Internecie. Prawie 93% użytkowników zatrzymuje swoje poszukiwania na pierwszej stronie Google (tj. pierwsze 10 pozycji). Co to może oznaczać? 93% klientów zostawi swoje pieniądze w salonach kosmetycznych, które znajdują się na 1 stronie w wynikach wyszukiwania.

Czym jest jednak to osławione pozycjonowanie? W skrócie, proces ten zakłada wykonywanie szeregu działań, które skutkują wzrostem pozycji strony w wyszukiwarce. Dzięki profesjonalnemu pozycjonowaniu Twoja strona internetowa może przegonić konkurencję i zdobyć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co przełoży się na znaczne poszerzenie grupy odbiorców.

Strona internetowa nadal jest istotna.

Czy wydaje się Tobie, że zamiast strony internetowej wystarczy zwykły Fanpage? Niestety, w wielu przypadkach może to powodować zmniejszenie liczby klientów. Dlaczego? Ponieważ Fanpage jest świetnym kanałem do promowania treści,  które odsyłają do Twojej strony internetowej . Wrzucenie samej notatki na Facebook’u powoduje, że informacja jest rozproszona. Znalezienie posta z ubiegłego miesiąca wymaga kilkukrotnego przewinięcia całej strony. Wystawianie cierpliwości odbiorcy najczęściej kończy się utratą jego zainteresowania. Na stronie internetowej możesz nie tylko zaprezentować swoje usługi w czytelny i wyczerpujący sposób. Możesz również przygotować porady dla klientów i zgromadzić je w jednym miejscu. Klient będzie wiedział, że cała baza interesujących artykułów znajduje się na wyciągnięcie ręki. Pamiętaj – strony internetowe nadal są najlepszą wizytówką firmy.

Social Media? Jasne!

Powyżej wspominaliśmy, jak ważna jest strona internetowa . Mogłoby Ci się wydawać, że ominęliśmy temat Facebooka, Instagrama i Pinteresta. Nic z tych rzeczy. To właśnie w tym punkcie skupimy się na kolejnej świetnej metodzie promocji salonu kosmetycznego, czyli promocji poprzez Social Media.  Dobrze wiemy, że coraz większa część klientów salonów kosmetycznych przebywa kilka godzin w ciągu dnia na portalach społecznościowych. Co więcej, bardzo często klientka przegląda Facebooka siedząc w poczekalni, a nawet już po zajęciu miejsca na fotelu zabiegowym. Postaraj się, aby poza rutynowym przewijaniem tablicy postanowiła wystawić Ci pozytywną opinię. W końcu czy istnieje lepsza rekomendacja, niż  zobaczenie, że 3 koleżanki skomentowały i  polubiły już dany salon kosmetyczny? Właśnie na takiej zasadzie działa nowoczesna promocja w social media. Oprócz tego, że w łatwy sposób jesteś w stanie zdobywać nowych fanów swojego salonu, dodatkowo zyskujesz możliwość tworzenia reklam.  Do tego celu posłużą ci Facebook Ads. Dzięki nim wybierzesz pożądaną grupę docelową, do której skierowana jest Twoja oferta. Precyzyjnie określony cel niewątpliwie ułatwi osiągnięcie upragnionych rezultatów.  Pamiętajmy, że branża beauty skupia się na wyglądzie, więc nie ma lepszych kanałów do pokazania metamorfozy, poprawy jakości skóry czy spektakularne usunięcie trądziku niż kanały Social Media.

Jeżeli spodobały Ci się nasze krótkie porady, koniecznie pobierz rozszerzoną wersję porad, które przygotowaliśmy dla Ciebie w formie darmowego -> Ebooka

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz pytanie?

Skontaktuj się ze nami                                                                                                                             

kontakt@grupam40.pl

Dodaj komentarz