grupa m40

Warsztaty z emisji głosu w Grupie M40

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego po długiej rozmowie z klientem tracicie oddech, a z ust wydobywa się chrypka?

Być może przez całe życie nieprawidłowo oddychaliście prowadząc rozmowę 🙂 Wiemy, że może wydawać się to nieprawdopodobne, ale część z nas dopiero po przeprowadzonych warsztatach w Grupa M40 zrozumiała, jak prawidłowo oddychać przeponą.

grupa m40
grupa m40

 

Ale zacznijmy od początku, mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach z emisji głosu, które zostały zorganizowane dla wszystkich pracowników, którzy na co dzień pracują głosem. Pierwszym ćwiczeniem było stanie przed lustrem i obserwowanie swojego oddechu, wytłumaczono nam  jak prawidłowo powinniśmy pobierać i wypuszczać powietrze z naszego organizmu. Mimo że staraliśmy się oddychać zgodnie z wskazówkami prowadzącego, bardzo szybko wracaliśmy do starych nawyków. Dało nam to dużo do myślenia 🙂

W kolejnym etapie przeszliśmy do ćwiczeń z tekstem, każdy z nas wcielił się w inną rolę jedni z nas byli komentatorami sportowymi inni proboszczami czy hejterami. Śmiechu było dużo, a nauki jeszcze więcej. Bo prawidłowe oddychanie jest przede wszystkim zdrowe!

Warsztaty uznajemy za bardzo udane, a zdobytą wiedzę staramy się wprowadzić do każdej rozmowy.

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz pytanie?

Skontaktuj się ze nami                                                                                                                             

kontakt@grupam40.pl

 

 

 

Dodaj komentarz