devices

Zadbaj o responsywną wersję strony internetowej w 2018 roku!

Bardzo szybko rośnie liczba wejść na strony internetowe z urządzeń mobilnych, w tym roku wynoszą one już ponad 50%. Niestety stron, które dopasowały się do potrzeb klientów, jest wciąż niewiele.

W tym roku powinniśmy traktować RWD jako obowiązek. Badania jednoznacznie pokazują rosnącą siłę smartphonów i jednocześnie spadek znaczenia komputerów.

Dla tych, którzy nie zdążyli zaznajomić się z terminem RWD wyjaśniamy, że jest to technika tworzenia stron internetowych, dzięki której jej zawartość dopasowuje się do rozmiaru wyświetlacza. To zdecydowanie ułatwia poruszanie się na stronie z urządzeń mobilnych. Taka strona na pewno będzie chętniej odwiedzana i będzie miała mniejszą liczbę odrzuceń.

Drugim rozwiązaniem, poza RWD, jest mobilna wersja strony. Jest to całkowicie niezależna strona, posiadająca inny adres URL. Zazwyczaj jest to uboższa wersja strony desktopowej. Jest to tańsze rozwiązanie, jednak trudniej jest optymalizować dwa serwisy.

Niezależnie od tego, która opcja Ci odpowiada, nie warto dłużej zwlekać.

Strona niedopasowana do urządzeń mobilnych może być na nich nieczytelna, elementy na stronie mogę się poprzesuwać i zasłaniać treść.

Jakie problemy najczęściej napotyka użytkownik urządzeń mobilnych?

  • Elementy klikalne umieszczane zbyt blisko siebie, co utrudnia wejście na daną podstronę.
  • Mały rozmiar tekstu, przez co konieczne jest powiększanie go.
  • Zawartość niedopasowana do rozmiaru okna, co powoduje, że trzeba poziomo przewijać zawartość.

web

Co więcej, w marcu tego roku Google zaczął wprowadzać długo zapowiadane zmiany, czyli mobile-first indexing. Oznacza to, że strony z wersją mobilną będą indeksowane jako pierwsze, dzięki czemu będą wyżej w wynikach wyszukiwania.

Nie oznacza to, że strony przystosowane jedynie do urządzeń desktopowych zostaną całkiem usunięte. Jednak strony responsywne o podobnej tematyce będą miały pierwszeństwo. Może to spowodować, że Twoja strona przegra z konkurencją.

Wniosek jest jeden, jeśli nie chcesz stracić klientów, musisz zająć się swoją stroną internetową.

Dodaj komentarz